Ով գալիս ա իշխանության, ՓՄՁ-ներին ա կպնում, բայց այս մարդիկ պետությունից ոչ մի գումար չվերցնող, իրենց քրտինքով ապրող մարդիկ են: Մենք չենք ուզում անօրինական աշխատենք: Բայց օրենքը քաղաքացուն պետք է պաշտպանի, օրենքը նեղացնելու համար չէ: Հեղափոխություն եղել ա, որովհետև նախկին իշխանություններն իրենց օրենքներով քաղաքացուն նեղացնում էին։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Կառավարության դիմաց կազմակերպված բողոքի ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
«Այս իշխանությունը մինչև հեղափոխությունը խոստացել էր օգնել առևտրականներին: Փաշինյան Նիկոլը երբ պատգամավոր էր, վարչապետ չէր, եկավ լսեց մեր բողոքը, ասաց՝ մեկ կիլոգրամի մաքսազերծման համար 2․5 դոլար վճարելը շատ է, բայց հիմա դարձել է 4, 5 դոլար»,- նշեց նա:
Կառավարության շենքի դիմաց, հիշեցնենք, հագուստի և կոշիկի ներկրմամբ և վաճառքով զբաղվող տնտեսավարողները բողոքում են Մաքսային օրենսգրքում կատարված փոփոխություններից: Նոր կարգավորումների արդյունքում ստիպված են ներկրված ապրանքն ավելի բարձր գնով մաքսազերծել։