Արմավիրի մարզպետի որոշմամբ՝ դադարեցվել են Եղեգնուտի համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարի լիազորությունները և վերականգնվել նախկին գյուղապետի իրավունքները, որը, գյուղացիների ճնշման ազդեցության տակ, ամիսներ առաջ լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ դիմում էր գրել և ազատվել աշխատանքից:
Եղեգնուտ համայնքի բնակիչները բողոքի ակցիա են իրականացնում Կառավարության շենքի դիմաց՝ համայնքը ղեկավարած անձին կրկին համայնքի ղեկավար նշանակելու որոշման դեմ։
Բնակիչների խոսքով՝ տարիներ շարունակ Ռազմիկ Մարգարյանը, ղեկավարելով համայնքը, «մատը մատին չէր տալիս, իսկ 9 ամսվա ընթացքում համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարը կարևոր աշխատանքներ է իրականացրել»:
«Թող համայնքապետի ընտրություններ անցկացնեն, և օրինական ճանապարհով համայնքի ղեկավար ընտրվի»,- պահանջում են համայնքի բնակիչները՝ պնդելով, որ մարզպետի հետ խնդիրներ չունեն։