Ասում էին` ինչու եք աշխատում այդ «գրանտակերների» հետ, հիմա մեղադրում են, որ չենք աշխատում ՀԿ-ների հետ. Մխիթար Հայրապետյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Նախկինում ասում էին՝ ինչո՞ւ եք աշխատում ՀԿ-ների՝ այդ «գրանտակերների» հետ, այսօր մեզ մեղադրում են, թե ինչու չենք աշխատում նույն ՀԿ-ների հետ։ Այս մասին այսօր ԱԺ արտահերթ նիստում «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, նախագծի համահեղինակ Մխիթար Հայրապետյանը։
«Ի սկզբանե, դեռևս նախորդ տարի առաջին բանը, որ մենք արել ենք, հասարակական կազմակերպությունների, ոլորտում մասնագիտացված խմբերի հետ հանդիպումներն են եղել, որի արդյունքում գույքագրվել են բոլոր կոնցեպտուալ տարբերությունները, և դրանից հետո մենք շարունակել ենք նրանց հետ աշխատանքները, բայց արդեն այն կոնցեպտի շուրջ, որն ինքներս ենք առաջարկել։ Հասարակական ոլորտի մեր պրոֆեսիոնալ մասնագետների հետ աշխատանքը շատ կարևոր է, բայց դա չի նշանակում, որ այդ նույն հասարակական կազմակերպությունները կարող են իրենց կամքը մեզ թելադրել»,- ասաց Հայրապետյանը։