Էս սարքը վիրահատությո՞ւն է անում. Փաշինյան
«Այսօր մեր խորհրդարանը չի արտացոլում հասարակության բոլոր շերտերը: Քանի՞ հոգի կա, որ խորհրդարանում պաշտպանում է բանվորի, ոչ թե բիզնես շահերը»,- Factor TV-ի «Երևանի ժամանակով» զրուցաշարի շրջանակում անդրադառնալով նորընտիր խորհրդարանի կազմին` նշում է կինոռեժիսոր Էդգար Բաղդասարյանը:
Խոսելով հայ հանրության՝ առավելապես կենցաղի վրա կենտրոնանալու, նյութական արժեքներով ապրելու միտումի շուրջ` կինոռեժիսորը նկատում է. «Եթե շատ կշտանաք, 100 հազար դրամ կաշառք կուզեք: Դա, սակայն, ձեռնտու չէ իշխանություններին»:
Է. Բաղդասարյանն անդրադառնում է նաեւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ վերջերս արած այն հայտարարությանը, թե 2040 թվականին պետք է հասնել նրան, որ Հայաստանն ունենա առնվազն 4 միլիոն բնակիչ . «Շատ ուշ է, բացի այդ՝ առնվազն 6 միլիոն բնակչություն պետք է լինի Հայաստանում, ի՞նչ 4 միլիոնի մասին է խոսքը․․․Այդ ժամանակ ես չգիտեմ՝ մենք ինչ կունենանք, ինչքան կլինենք․․․ Կլինենք, թե չէ»: