«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության կողմից գազի գնի բարձրացման հայտը տեղադրված է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի կայքում, և ցանկացած հետաքրքրվող անձն կարող է այն ուսումնասիրել։ Այս մասին այսօր «Հայ-ռուսական «գազային» թնջուկը. ի՞նչ ավարտ կունենան բանակցությունները» թեմայով քննարկման ժամանակ հայտնեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Սերգեյ Աղինյանը։
«Հայտը ներառում է գնման գինը և երկու կազմակերպությունների, այսպես ասած՝ մարժան, այսինքն՝ իրենց մասնաբաժինը՝ գազը տեղափոխելու և վերջնական բաժանորդներին հասցնելու համար, աշխատակիցների աշխատավարձ, նյութական, նորոգման, բանկային, ապահովագրական ծախսեր։ Հայտի ուսումնասիրության համար հանձնաժողովն ունի 80 աշխատանքային օր։ Կուսումնասիրենք, կտեսնենք՝ ինչ խնդիրներ կան, որ մասն է հիմնավորված, ինչ չափով, և մեր որոշումը կկայացնենք»,- նշեց ԿԾԿՀ անդամը։