«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանին վրդովեցրել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանի այն հարցադրումը, թե որտեղ էին ընդդիմության ներկայացուցիչները, երբ հանձնաժողովում քննարկվում էին «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում և «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին նախագծերի փաթեթի քննարկումները։
«Էս ի՞նչ խոսելու ձև է: Մարզերում հանդիպման էինք, որ մարդկանց հետ գտնենք այն ելքերը, որոնք թույլ կտան մարդկանց կյանքը ինչ-որ ձև թեթևացնել։ Հաջորդ հարցադրումը՝ իսկ դուք ի՞նչ եք արել։ Ես չեմ հասկանում, մամուլ չե՞ք կարդում, 2 օր առաջ ԲՀԿ-ն նիստ էր գումարել, և մենք մեր տեսլականը, մեր քայլերը առաջարկել էինք ձեր ուշադրությանը և վերահաստատեմ՝ պատրաստ ենք 24 ժամ աշխատել այս ծանր վիճակում բոլոր լուծումները ստանալու համար։ Պատրաստ ենք։ Իսկ մենք ի՞նչ պիտի անեինք, իշխանությունը դուք եք, հավատացնում եմ ձեզ, հլը մի բան էլ արել ենք ու անելու ենք»,- ասաց Արման Աբովյանը։