ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստի ժամանակ անդրադարձավ պետության կողմից տնտեսությանը տրվող աջակցության ծրագրին՝ նշելով. «Մենք այս ծրագրով ոչ միայն ուզում ենք աջակցել մեր տնտեսության մրցունակ հատվածին, և աջակցել սոցիալական առաջին հարվածները ստացած խավերին, այլ փաթեթի խորքային նպատակը մեր քաղաքացիներին հետկորոնավիրուսային շրջանում մրցունակ գործունեություն և մրցունակ տնտեսություն կառուցելուն նախապատրաստելն է: Սրա մասին մենք ոչ մի պարագայում չպետք է մոռանանք: Մենք ավանդական գոյատևման տրամաբանությունից պետք է տեղափոխվենք զարգացման, ուժեղացման, մրցունակության բարձրացման տրամաբանություն: Մենք զբաղված չենք գոյապայքարով, այլ զբաղված են ապագա աշխարհում մեր տեղադիրքը, մեր հանրային հարաբերությունների մակարդակը, աշխատաշուկայում յուրաքանչյուրի մրցունակությունն ուժեղացնելու ծրագիր որդեգրելով»:
Հարցին, թե ինչքան ժամանակ է անցնելու մինչեւ գումարների տեղաբաշխումը, Փաշինյանը պատասխանեց. «Պետք է այնպես անենք, որ չորեքշաբթի օրվանից ֆինանսները մուտք գործեն տնտեսություն և սկսեն շրջանառվել»: