ԱԺ-ում քննարկվում է «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունելու հարցը, որով առաջարկվում է հնարավորություն տալ համայնքի ավագանուն՝ հավանություն տալ նվիրատվության ընդունմանը, այն դեպքում, երբ համայնքը նվիրառու է, իսկ նվիրատվությունը գերազանցում է նվազագույն աշխատավարձի 1000-ապատիկը։
Նախագծի հեղինակ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը նշում է, որ նվիրատվությունները հաշվի առնելով՝ ռիսկ է ստեղծվում, որպեսզի համայնքի հայտարարած մրցույթներում կոնկրետ անձինք արտոնություններ ստանան։
«Պրակտիկայում գործող արդեն իսկ գոյություն ունեցող հարաբերությունները փորձում ենք կարգավորել իրավական նորմով, որպեսզի այլ հայեցողական մոտեցում դրան չցուցաբերվի։ Ներկայումս համայնքի ղեկավարի կողմից չարաշահվում է սա, հիմա ես ներկայացրել եմ, զարմանում եմ՝ ինչու եք դեմ այս նախագծին»,- ասաց Անի Սամսոնյանը։