Կառավարությունը առաջիկայում առնվազն 150 միլիարդ դրամ աջակցություն կցուցաբերի տնտեսությանը, այս մասին «Շանթ» հեռուստաընկերության հետ զրուցում հայտարարել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ մանրամասնելով, որ այդ գումարի մեծ մասը՝ 80 միլիարդը, հատկացվելու է այն ընկերություններին, նախագծերին, որոնք Հայաստանը կպատրաստեն նոր՝ հետկորոնավիրուսային աշխարհին։
Այսօր էլ այս թեմային է անդրադարձել փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։ Նա ասել է, որ այս իրավիճակից իհարկե դուրս կգանք, բայց դա դեռ չի նշանակում, որ այսօր պետք է սահմանափակվել զուտ հակաճգնաժամային միջոցներով, որովհետև մտածել միայն ճգնաժամից դուրս գալու մասին, նշանակում է ոչինչ չմտածել:
«Ճգնաժամը չպետք է որևիցե դեպրեսիա առաջացնի, թե՛ գործարարների, թե՛ հասարակության մոտ։ Մենք փորձել ենք բացահայտել, թե այսօրվա իրավիճակում ինչ խնդիր կարող է ունենալ բարեխիղճ գործարարը և փորձում ենք աջակցել»,- ասաց նա։