ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվում է Կառավարության կողմից առաջարկված Հարկային վարչարարություն իրականացնելու նպատակով ԱՊՀ մասնակից պետությունների միջև էլեկտրոնային եղանակով տեղեկատվություն փոխանակելու մասին արձանագրությունը վավերացնելու մասին հարցը։
Նախագիծը զեկուցող ՊԵԿ փոխնախագահ Միքայել Փաշայանը տեղեկացրեց, որ արձանագրությունը ստորագրվել է 2018 թվականի նոյեմբերի 2-ին Աստանայում առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի կողմից։ Փաշայանը նշեց, որ ԱՊՀ երկրների հարկային մարմիններն ուզում են տեղեկատվությունը փոխանակել էլեկտրոնային եղանակով։
«Մենք թե՛ ԵՏՄ-ում, թե՛ ԱՊՀ-ում, և թե՛ մնացած բոլոր հարթակներում, որտեղ ունենք համագործակցության համաձայնագրեր, մենք ենք շատ դեպքերում նախաձեռնում, որ տեղեկատվությունն էլեկտրոնային լինի»,- ասաց Փաշայանը։
Նրա խոսքին արձագանքեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Գևորգյանը, ում խոսքին Միքայել Փաշայանը պատասխանեց․ «Չենք բզբզացել, բայց․․․»։