Եթե մենք խոսում ենք «բեթշոփերի» մասին, ապա պետք է հիշենք ակնհայտ մի բան, որ դրանք ունեն գրավչություն և մեծացնում են մեր երկիր այցելության հաճախակիությունը, իսկ ինչ վերաբերում է առաջարկվող լուծումներին, ապա ակնհայտ է, որ այս պահին առաջարկում ենք հատվածային և ոչ թե խնդրի ամբողջական լուծում։
Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում, անդրադառնալով ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հեղինակած «Վիճակախաղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու նախագծին, ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արտակ Մանուկյանը։
«Ես կցանկանամ, սակայն, որ մենք զերծ մնանք այս բնագավառում արձանագրված շրջանառության և վճարված հարկերի միջև համեմատականներ անցկացնելուց․ դա մեթոդական սխալ է։ Մենք պետք է փորձենք հասկանալ, թե որն է տվյալ դեպքում կարգավորող մարմնի՝ Ֆինանսների նախարարության, ռազմավարական լուծումն այս հարցում, որովհետև, եթե չկա այդ լուծումը, մենք ունենում ենք հատվածական կարգավորում։ Մյուս կողմից՝ այս լուծումը պետք է այնպիսին լինի, որ չխաթարի զբոսաշրջությանը»,- ասաց Մանուկյանը։