Սերբիան և Ադրբեջանը փետրվարի 15-ին համաձայնագիր են ստորագրել Սերբիայում գազատուրբինային էլեկտրակայան կառուցելու վերաբերյալ: Փաստաթուղթը ստորագրվել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ փետրվարի 15-ին Բելգրադ կատարած այցի ժամանակ։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը հայտարարել է, որ կայանը նախատեսվում է շահագործման հանձնել մինչև 2029 թվականը։
«Այս հարցը կգտնվի նախագահի վերահսկողության ներքո։ Այս էլեկտրակայանը և դրան առնչվող գործընթացը հնարավոր են  դարձել Սերբիայի ներդրումային միջավայրի շնորհիվ»,- ասել է Ալիևը Վուչիչի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում։
Նա նաև էլեկտրակայանի կառուցումն անվանել է «էներգետիկ ոլորտի դիվերսիֆիկացիայի կարևոր ցուցանիշ»՝ ընդգծելով, որ Ադրբեջանը պատրաստ է «մեծ գումարներ» ներդնել Սերբիայում գործող էլեկտրակայանների կառուցման և արդիականացման գործում։ Ալիևը հիշեցրել է, որ Ադրբեջանը սկսել է բնական գազ մատակարարել Սերբիային։