«Այս պահից սկսած հայտարարում ենք նստացույց, մինչև չլսենք հստակ ժամկետներ»,- Քննչական կոմիտեի շենքի դիմաց հայատարարեց «Հանրային վերահսկողություն» իրավապաշտպան ՀԿ նախագահ Մհեր Կարագոզյանը։
«Մենք պետք է պահանջենք քաղաքացիների ֆինանսական իրավունքների վերականգնումը, քանի որ, ինչպես հասկանում եմ, միայն ու միայն Քննչական կոմիտեն չի կարողանում ժամկետներ հնչեցնել։ Ոնց հասկանում եմ՝ էդ ժամկետները միայն իրենցից կախված չի, բայց դա մեզ համար ընդունելի պատճառաբանություն չէ։ Թող իրե՛նք հարցը տանեն Ազգային ժողով ու Կառավարություն։ Եթե իրանք չեն ուզում կամ չեն կարողանում, ապա մենք ուզում ենք և կարող ենք»,- ասաց Կարագոզյանը։
Հիշեցնենք՝ ՔԿ-ի մոտ բողոքի ակցիա են իրականացնում կեղծ ներդրումային և ֆինանսական խարդախությունների զոհ դարձած քաղաքացիները։ Նրանք պահանջում են ներկայացնել կոնկրետ օր և հստակ ժամկետ, թե երբ և ինչ մեխանիզմներով են վերադարձվելու քաղաքացիների կորցրած գումարները։