Ստամբուլում ավարտվել են ռուս-ուկրաինական բանակցությունները։ Այս մասին հայտնում են ՏԱՍՍ-ն ու ՌԻԱ Նովոստիին՝ վկայակոչելով  Թուրքիայի ԱԳՆ-ի աղբյուրներին։
CNN-ը նույնպես, Թուրքիայի ԱԳՆ-ին հղում անելով, հայտնում է, որ հանդիպումն ավարտվել է։ Նշվում է, որ բանակցությունները տևել են երկու ժամից մի փոքր պակաս։
Ի դեպ, ուկրաինական լրատվամիջոցներն ավելի վաղ հայտնել էին, որ Ստամբուլում ընթացող բանակցություններին ուկրաինական պատվիրակությունը ռուսական կողմի հետ շփվում է թարգմանչի միջոցով։
Ռուսական լրատվամիջոցներն էլ հայտնել էին, որ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը ուկրաինական և ռուսական պատվիրակությունների միջև բանակցությունների մեկնարկից հետո մնացել է դահլիճում։
Բանակցությունների մանրամասները դեռևս անհայտ են։
Ավելի վաղ Reuters-ը, հղում անելով ուկրաինական դիվանագիտական ​​աղբյուրին, գրել է, որ Ռուսաստանն առաջ է քաշում անիրատեսական պահանջներ, որոնք շատ հեռու են նախկինում քննարկված ամեն ինչից։