«Ո՞ւր թռավ Լևոն Քոչարյանը։ Լևոն Քոչարյան, եթե նեղվել ես վարչապետի խոսքերից, իմացի՛, ձեր ողջ խմբակցությանը, «Պատիվ ունեմ»-ին հաջորդ հարց ու պատասխանին ավելի խիստ գնահատականներ են սպասվում, որոնք արտահայտելու են ձեր ողջ էությունը»,- այս մասին ԱԺ-ում հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով Լևոն Քոչարյանի ելույթին:
«Լևո՛ն Քոչարյան, ուշադիր լսի, այդ որ գալիս ես, այստեղ ծեծերից ես խոսում, սրան այսպես քաշքշեցին, ինձ մեքենայի մեջ վայ, վայ, վայ քաշքշեցին, թևերս ցավաց և այլն, կգնաս հորդ կհարցնես՝ այդ ո՞նց էր լինում, որ մարդկանց զուգարանում ծեծում էին ու էլ զուգարանից դուրս չէին գալիս, կգնաս հորդ կհարցնես՝ ո՞նց էին մարտի 1-ին դիմահար կրակով մարդկանց սպանում փողոցներում, կգնաս հորդ կհարցնես՝ ո՞նց է Հայաստանում տեղի ունեցել Հհոկտեմբերի 27, կգնաս հորդ կհարցնես՝ ո՞նց էր Մեղրին փորձում փոխանակել Ղարաբաղի հետ»,- հայտարարեց ՔՊ-ական պատգամավորը։