Microsoft-ը կարող է 2025 թվականի մայիսին փակել Skype հաղորդագրությունների և տեսազանգերի ծառայությունը։ Այս մասին գրում է XDA Developers պորտալը։
Դրա ընթերցողներից մեկը նկատել է, որ ծառայության փակման մասին տեղեկություններով տող է հայտնվել Windows-ի համար Skype-ի նոր բետա տարբերակում։
«Մայիսից Skype-ն այլևս հասանելի չի լինի։ Շարունակեք զանգահարել և զրուցել Teams-ում։ Ձեր ընկերներից ոմանք արդեն անվճար անցել են Teams-ին»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Skype-ը գործարկվել է 2003 թվականին, իսկ Microsoft-ն այն ձեռք է բերել այն 2011-ին: Դրանից մի քանի տարի անց այն դադարեցրել է  իր ներքին հաղորդակցման արտադրանքները, ինչպիսիք են Windows Live Messenger-ը, իսկ 2015-ին Redmond ընկերությունը փորձել է Skype-ն ինտեգրել Windows 10-ում:
2019 թվականին Microsoft-ը հայտարարել էր, որ Skype for Business-ը կդադարի գործել, և որ կազմակերպությունները պետք է տեղափոխվեն Microsoft Teams։
Microsoft-ը պաշտոնապես դեռևս չի հայտարարել Skype-ի փակման մասին։