Քոչարյանի ամենամեծ սխալը ՌԴ-ին պաշտպանելն է. Կրեմլն է իշխանության գալու նրա հույսը, ոչ՝ հայ ընտրողը․ Արմեն Հովհաննիսյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
18.02.2025 | 20:00Քաղաքական վերլուծաբան Արմեն Հովհաննիսյանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսել է Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսի ընթացքում հնչած հիմնական թեզերից, մասնավորապես՝ Արցախը Փաշինյանի կողմից հանձնելու, Սերժ Սարգսյանի հետ ունեցած նրա տարաձայնությունների, Արցախի և Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի հարձակումների ժամանակ ՌԴ-ի պահվածքն արդարացնելու, ինչպես նաև՝ նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունն օգտագործելով արցախցիների վերադարձի նրա տեսակետի և ներքաղաքական այլ հարցերի վերաբերյալ։ Արմեն Հովհաննիսյանը անդրադարձել է նաև ռուս-ուկրաինական պատերազմի կասեցման հավանականության, Սաուդյան Արաբիայում Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի պատվիրակությունների անցկացրած բանակցությունների, Թրամփ-Պուտին հավանական հանդիպման, Հարավային Կովկասի վերաբերյալ ենթադրյալ որոշումների և այլ թեմաների մասին։