Ադրբեջանն աննախադեպ զինվում է՝ ՀՀ-ի դեմ ագրեսիայի պլան ունի․ եթե վստահ լինի՝ ԱՄՆ-ն չի զսպելու, կգնա այդ քայլին․ Նարեկ Մինասյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
12.02.2025 | 22:30Անվտանգային քաղաքականության հետազոտական կենտրոնի ասոցացված փորձագետ, քաղաքագետ Նարեկ Մինասյանը Facor TV-ի հետ զրույցում խոսել է ՀՀ Խորհրդարանի կողմից ԵՄ-ին անդամակցելու մասին օրենքի ընդունման, ԵՄ-ին անդամակցելու գործընթացում սպասվող դժվարությունների և հնարավորությունների, ԵՏՄ-ից դուրս գալու խնդրի, այս գործընթացի նկատմամբ Ադրբեջանի բացասական ընկալման պատճառների, ԱՄՆ-ի նախագահ Թրամփի վարչակազմի օրոք Եվրոպայի և ՆԱՏՕ-ի գործընկերների հետ հարաբերությունների նոր կանոնների, Եվրոպայի անվտանգության հեռանկարի, Հարավային Կովկասում ամերիկյան սպասվող քաղաքականության, ԱՄՆ-ի նոր վարչակազմի կողմից Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան զսպելու հնարավորությունների, այլ հարցերի մասին։