«Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Եվրամիության հետ սիրախաղով կործանում է իր երկիրը»,-  լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նախագահական ընտրություններում քվեարկելուց հետո, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Նրանք հիմա սկսել են սիրախաղ անել Եվրամիության հետ, լսե՛ք, սա շատ վտանգավոր խաղ է, նա կկործանի Հայաստանը, հանգստացրեք նրան այնտեղ»,- ասել է Բելառուսի նախագահը։
Նա նաև մեկնաբանել է հայկական կողմի մեղադրանքները, թե Մինսկն աջակցել է Բաքվին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության ժամանակ։ «Փաշինյանն ինքը հրաժարվեց Լեռնային Ղարաբաղից, թեև այդ պահին Ալիևը պատրաստ էր համաձայնել, որ դա տարածք է, որտեղ Հայաստանը լուրջ ազդեցություն կունենա»,- նշել է Լուկաշենկոն։
Լուկաշենկոն չի հերքել, որ Հայաստանի հետ նույն ռազմական բլոկի մեջ գտնվելով զենք է վաճառել Ադրբեջանին՝ պնդելով, որ նման հնարավորությունները բաց են եղել նաև Հայաստանի համար։
«Ով վճարել է գումարը, ստացել է ապրանքը»,- ասել է Լուկաշենկոն։