Դեկտեմբերի 30-ին ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը, ոստիկանության պետ-ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանը, Պարեկային ծառայության պետ Արթուր Խուդինյանը առաջին սպայական կոչումներ են հանձնել պարեկային 27 ծառայողի․ տեղեկացնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից։
Շնորհավորելով ներկաներին՝ Արփինե Սարգսյանն ընդգծել է, որ ընտրվել են լավագույն արդյունքներ գրանցած ծառայողները և կատարած աշխատանքն է լինելու ընտրության միակ ձևաչափը ։ Կարևորելով ծառայության շարունակական զարգացումը՝ նախարարը շեշտադրել է հասարակական կարգի պահպանության ու քաղաքացիների անվտանգության ապահովման գործում պարեկներից յուրաքանչյուրի պատասխանատվությունն ու նվիրումով ծառայությունը։
Արամ Հովհաննիսյանը շնորհավորել է պարեկներին, մաղթել բարի ծառայություն և մասնագիտական հաջողություններ։
Շնորհավորելով պարեկներին՝ Արթուր Խուդինյանը նշել է, որ սպայական ուսադիրներ ստանալը մեծ պատիվ է և պարտավորեցնող՝ ավելի լավ ծառայություն իրականացնելու համար՝ նպաստելով հանրային անվտանգության ապահովմանն ու հանցավորության դեմ պայքարին։