Հավատարմությունը երկրին և ժողովրդին ոչ մի կերպ չի փոխվի՝ լինի այս պալատում, թե պալատից դուրս, ես կգնամ այստեղից, դուրս կգամ ձեզ հետ և կլինեմ ձեզ հետ։ Այս մասին Օրբելիանիների պալատի մոտ ելույթ ունենալիս ասել է Սալոմե Զուրաբիշվիլին․ փոխանցում է Վրաստանի առաջին ալիքը։
«Նախ ուզում եմ բոլորին շատ շնորհակալություն հայտնել այսօր այստեղ գալու համար, քանի որ այսօր մենք կանգնած ենք այստեղ, այնտեղ դատարկություն է, այստեղ է համայնքը։ Նրանք փակված են այնտեղ, մենք դրսում ենք, որովհետև մենք ոչնչից չենք վախենում, նույնիսկ ճաղերից, բայց սրանք ճաղեր են, և մենք չենք վախենում։ Ուզում եմ, որ ձեզ ասեմ և հաշվետվություն հանձնեմ։ Վեց տարի առաջ ես հավատարմության երդում տվեցի Սահմանադրությանը, բայց առավել եւս՝ իմ երկրին ու ձեզ։ Ահա թե ինչու եմ ես այսօր այստեղ, և այդ հավատարմությունը չի փոխվի՝ լինի ես պալատում, թե պալատից դուրս։ Ես դուրս կգամ այստեղից, ես դուրս կգամ ձեզ մոտ և կլինեմ ձեզ հետ:
Այս շենքը ոչ մեկին չի պատկանում, այս շենքը խորհրդանիշ էր, քան այստեղ նստած նախագահը, ով լեգիտիմ էր։ Ես ինձ հետ բերում եմ լեգիտիմություն։ Դրոշն ինձ հետ եմ բերում։ Ես ինձ հետ վերցնում եմ այն, ինչ ձեր վստահությունն է: Այս պալատը պետք է վերադարձնենք Օրբելիանիներին։ Իրենցն է, վերցրել են ու իրենցն է լինելու ընդմիշտ։ Ես ուզում եմ, որ մենք հիմա ձեզ հետ մտածենք, թե ինչ է նշանակում օրինականություն: Օրինականությունը գալիս է միայն մեկ աղբյուրից, և այդ աղբյուրը դուք եք: Այնտեղ, որտեղ չկա ժողովրդի վստահությունը, այնտեղ չի կարող լինել լեգիտիմություն: Ուստի ես դուրս կգամ ձեզ հետ և կլինեմ ձեզ հետ»,- ասել է Սալոմե Զուրաբիշվիլին։