Ադրբեջանի իշխանությունները դարձյալ երկարաձգել են կորոնավիրսուսի համավարակով պայմանավորված հատուկ կարանտինային ռեժիմը։ Կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) տարածումը կանխելու նպատակով Ադրբեջանի տարածքում հատուկ կարանտինային ռեժիմի ժամկետը երկարացվել է մինչև 2025 թվականի ապրիլի 1-ի ժամը 06:00-ն։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ համապատասխան որոշումն ընդունվել է Նախարարների կաբինետի կողմից, հրամանագիրն էլ ստորագրել է վարչապետ Ալի Ասադովը։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերին ցամաքային սահմանների համար հատուկ կարանտինային ռեժիմի տևողությունը երկարացվել էր մինչև 2025 թվականի հունվարի 1-ը։
Երկրի ցամաքային սահմանների փակումը սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում հատկապես ակտիվորեն քննարկվում է վերջին օրերին Բաքվից Գրոզնի թռչող ադբեջանական  մարդատար օդանավի կործանման պատճառով։ Ընդդիմադիրները նշում են, որ փակ սահմանենրի պատճառով մարդիկ ստիպված օգտվել ինքնաթիռներից։