«Իմ քայլը»  դաշինքի ամփոփիչ հանրահավաքի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ այսօր Բաղրամյան 26-ի դռները բացվեցին Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների առաջ և քաղաքացիները մեկ քայլ ունեն հաջորդ քաղաքական խնդիրը լուծելու համար, որով պետք է բացեն Ազգային ժողովի դռները ՀՀ քաղաքացիների առաջ։
Այս մասին այսօր «Իմ քայլը» դաշինքի ամփոփիչ հանրահավաքի ժամանակ ասաց  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ շեշտելով, որ ՀՀ-ում քաղաքացիների առաջ փակ դռներ չեն լինելու։
«Ես ուզում եմ անդրադառնալ ընթացիկ քարոզարշավին և այս քննադատություններին, որոնց մասին շատ եմ մտածել։ Ուզում եմ ասել հետևյալը․ սա ժողովրդավարական և ազատ երկրին հարիր քարոզարշավ էր, քանի որ յուրաքանչյուրը պայքարում էր իր քվեի համար։ Հայաստանում պետք է լինի տեսակետների և սկզբունքների պայքար, բայց ամեն անգամ քաղաքական գործընթացների հետ քաղաքական բանավեճի ժամանակ պետք է բացառենք անձնական բնույթի հարձակումներն ու վիրավորանքները»,- ասաց վարչապետը։