Հայ դատի Ամերիկայի գրասենյակը (ANCA) հաղորդագրություն է ուղարկել ԱՄՆ Քաղաքացիական ավիաթռիչքների դաշնային վարչակազմին (FAA)՝ կոչ անելով հայկական կողմի հետ բանակցություններ սկսել Լոս Անջելես-Երևան երկկողղմանի ավիաչվերթներ սկսելու վերաբերյալ. տեղեկացնում է rusarminfo.ru-ն:
«Դեպի Հայաստան ճանապարհորդությունները նախորդ տարվա ընթացքում կրկնակի աճ են գրանցել, իսկ ԱՄՆ-ում՝ դեպի Հայաստան չվերթների պահանջարկը շարունակում է աճել։ Այսօր ամերիկացի ճանապարհորդները, Հայաստան հասնելու համար, ստիպված են չարտերային չվերթներ ընտրել»,-ասվում է ANCA-ի հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է նաև, որ ուղիղ չվերթների մեկնարկը տնտեսապետ շահութաբեր կլինի ինչպես ամերիկյան ավիափոխադրումներ իրականացնող ընկերությունների համար, այնպես էլ հայկական։
ANCA- փոխանցմամբ՝ Լոս Անջելես-Երևան ուղիղ ավիաչվերթների մեկնարկի համար լավագույն ժամանակը 2019-2020 թվականների զբոսաշրջային շրջանն է։