Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը հավանություն է տվել Հայաստանի և Հունգարիայի միջև տնտեսական համագործակցության մասին համաձայնագիրը ստորագրելու հարցին։
Նախագիծը ներառված էր ՀՀ կառավարության դեկտեմբերի 19-ի նիստի  չզեկուցվող հարցերի փաթեթում։
Համաձայնագիրը նախատեսում է երկկողմ տնտեսական կապերի ընդլայնում և խորացում, որն ուղղված է իրավահավասար և փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը։
Համաձայնագիրը հնարավորություն է ընձեռում զարգացնել և խորացնել համագործակցությունը հետևյալ ոլորտներում․ առևտուր, դեղագործություն, զբոսաշրջություն, էներգետիկա, տրանսպորտ և նյութատեխնիկական ապահովում, գյուղատնտեսություն և անտառատնտեսություն, հետազոտություն և նորարարություն, շրջակա միջավայրի պաշտպանություն և ջրային ռեսուրսների կառավարում։
Համագործակցությունն ընդգրկելու է նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ տնտեսական ոլորտներ՝ նպաստելով տնտեսական կապերի դիվերսիֆիկացմանը և գործարար միջավայրի ակտիվացմանը։
Համաձայնագրով նախատեսվում է երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության խթանում, Հայաստանի և Հունգարիայի միջև համատեղ տնտեսական միջկառավարական հանձնաժողովի ստեղծում, որը կկազմակերպի և կխթանի փոխադարձ տնտեսական ծրագրերը, նոր գործարար հնարավորությունների ձևավորում՝ երկու երկրների տնտեսությունների ներուժը լիարժեք օգտագործելու նպատակով։