ՆԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Մկրտչյանն ընդունել է ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (FBI) Հայաստանում և Վրաստանում իրավական կցորդ Ալեքսանդր Վ. Թիգույին։
Ինչպես հայտնում են ՆԳՆ-ից, Ալեքսանդր Թիգույը շնորհավորելով Արմեն Մկրտչյանին պատասխանատու պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ վստահություն է հայտնել, որ ՀՀ ՆԳՆ և ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի, ինչպես նաև Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հետ ձևավորված ջերմ և արդյունավետ համագործակցությունը հաջողությամբ կընդլայնվի։
Արմեն Մկրտչյանը շնորհակալություն հայտնելով Ալեքսանդր Թիգույին՝ նշել է ՆԳՆ-ում իրականացվող բարեփոխումների շրջանակում ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ներգրավվածությունը։ Նախարարության հետ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի սերտ համագործակցության համար փոխնախարարը շնորհակալություն է հայտնել նաև նախորդ իրավական կցորդ Հեդեր Բերգիին։
Կարևորելով միջազգային փոխգործակցությունը՝ Արմեն Մկրտչյանն առանձնացրել է հատկապես Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի կողմից Հայաստանում և ԱՄՆ-ում կազմակերպված վերապատրաստման դասընթացների արդյունավետությունը՝ հետախուզվող անձանց հայտնաբերման ուղղությամբ միջոցառումների և կիբեռանվտանգության ոլորտում ներգրավված ծառայողների մասնագիտական գիտելիքների բարելավման, ինչպես նաև որոշ հանցագործությունների բացահայտման ուղղությամբ համագործակցությունը։
Հանդիպման ավարտին փոխնախարար Արմեն Մկրտչյանը Ալեքսանդր Թիգույին է ներկայացրել ՆԳՆ-ում, մասնավորապես՝ Քրեական ոստիկանությունում ընթացող բարեփոխումները՝ ընդգծելով թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության, թրաֆիքինգի, կիբեռհանցավորության, փողերի լվացման և անօրինական միգրացիայի ոլորտներում համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը: