«Հետաքրքիր տենդենց է նկատվել, առաջ մեզ «դավաճան» էին գոռում, հիմա «հերոս» բառն է նյարդայնացնում, մտածում են՝ կարո՞ղ է մարդիկ հասկանան, որ քաղաքացիներն իրավունքներ ունեն, վաղը մյուս օրը գնան ընտրությունների իրենց ընտրությունը կատարեն, փորձեն փող բաժանեն չվերցնեն, որովհետև արդեն գիտակցում են, որ հերոս են: Իհարկե, մարդիկ հերոս են, որովհետև աշխատատեղ են ստեղծում, զենք են տալիս այդ աշխատանքով, այն զինվորին, որի մասին խոսում եք»,- ԱԺ-ում հայտարարեց Ալեն Սիմոնյանը՝ արձագանքելով ընդդիմադիր պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանի ելույթին, որում ասել էր՝ «իր համար հերսներ են Ռոբերտ Աբաջյանը, Մոնթե Մելքոնյանը, իսկ իշխանության համար՝ Հովիկ Աղազարյանը»։
«Տիկին Խամոյանը հերոսների անուններ էր տալիս, ես անընդհատ սպասում էի, որ Ռոբերտ Քոչարյանի անունը կտա որպես իր հիմնական «воин», իր հիմնական հերոս, բայց էդպես էլ Քոչարյանի անունը չտվեց»,- ասաց Սիմոնյանը: