Ի՞նչ պիտի լիներ, եթե խնձորը դիպչեր վարչապետին․ հազարավոր մարդիկ բողոքում են, բանտե՞ր են մտցնելու. Ժաննա Ալեքսանյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Վերջերս Նիկոլ Փաշինյանի ուղղությամբ շենքի 9-րդ հարկից տարեց տղամարդը խնձոր էր նետել։ Նրան ձերբակալել էին և խուլիգանության հոդվածով մեղադրանք առաջադրել, որպես խափանման միջոց է ընտրվել բացակայելու արգելքը։
«Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ ղեկավար, իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը Factor TV-ին տված հարցազրույցում անդրադառնալով այդ միջադեպին՝ քննադատեց վարչապետին ու իրավապահ մարմիններին։
«Իրավաբանություն գոյություն չունի Հայաստանում, երբ դա վերաբերվում է վարչապետին կամ Ալեն Սիմոնյանին։ Ի՞նչ խուլիգանություն, 71-ամյա արցախցին իր բողոքն է արտահայտել, չարտահայտե՞ր, իրավունք չո՞ւնի»,- ասաց Ալեքսանյանը։
Դիտարկմանը, իսկ եթե դիպչեր Փաշինյանին, իրավապաշտպանը պատասխանեց. «Ի՞նչ պիտի լիներ, զոհվելո՞ւ էր։ Հազարավոր մարդիկ բողոքում են, ի՞նչ է անելու, բոլորին բանտե՞րն է մտցնելու»։