«Ե՛վ Էդմոն Մարուքյանը, և՛ ես որպես կուսակցության փոխնախագահ դատապարտել ենք հունիսի 12-ին ոստիկանության գործողություններն ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ»,- այս մասին Factor TV-ի հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ Դավիթ Խաժակյանը՝ միևնույն ժամանակ նկատելով․ «Բագրատ սրբազանը պիտակավորում է այն ուժերին, որոնք չեն դատապարտել հունիսի 12-ի դեպքերը։ Բագրատ սրբազանի այս մոտեցումն ինչո՞վ է տարբերվում Նիկոլ Փաշինյանի այն մոտեցումից, երբ հեղափոխության ժամանակ ասում էր՝ ով հեղափոխության հետ չէ, ժողովրդի դեմ է»։
Դավիթ Խաժակյանի կարծիքով՝ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը «պարտակել է խորհրդարանական ընդդիմադիր երկու ուժի սուտն ու կեղծիքը» , երբ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններրը հայտարարել էին, որ Նիկոլ Փաշինյանի հեռացման հարցում իմփիչմենթի գործընթաց են սկսում, բայց այդպես էլ չգնացին այդ քայլին։
ԼՀԿ փոխնախագահի խոսքով՝ երբ իշխանություններին Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ հեռացնելու իրական քաղաքական օրակարգ ձևավորվի, իրենք լինելու են այդ օրակարգում։
Դավիթ Խաժակյանը հետ զրուցել ենք նաև տարածաշրջանային զարգացումներից, հայ- ռուսական հարբերությունների ներկա վիճակից։
Հարցազրույցը՝ տեսանյութում։