2021 թվականից ՀՔԱՎ-ը, «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը», «Հասարակական հետազոտությունների առաջատար խումբը», «Ֆակտոր» տեղեկատվական կենտրոնը, «Կրթություն և համերաշխություն» արհմիության հետ համատեղ իրականացնում են «Արժանապատիվ աշխատանք հիմա՛» ծրագիրը:
Այսօր ծրագրի ամփոփիչ համաժողովն է։
Ծրագրի շրջանակներում աշխատանքային իրավունքների պաշտպանության նպատակով տրամադրվել է իրավաբանական խորհրդատվություն և աջակցություն ավելի քան 400 անձանց, վերապատրաստվել են ավելի քան 500 աշխատողներ, պատրաստվել են բազմաթիվ իրազեկման նյութեր, իրականացվել են ուսումնասիրություններ ու վերլուծություններ, ներկայացվել են օրենսդրության և պրակտիկայի բարելավման առաջարկություններ, որոնք դարձել են փոփոխված Աշխատանքային օրենսգրքի մասը։
Համաժողովի ընթացքում կքննարկվեն վերջին տարիներին Աշխատանքային օրենսգրքում և հարակից օրենսդրության մեջ կատարված փոփոխությունները, արտադատական պաշտպանության հնարավորությունները, աշխատանքային իրավունքների վիճակի վերաբերյալ ընկալումները և ապագա հեռանկարներն ու առաջնահերթությունները։