ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդում է, որ Մարտակերտի շրջանում հրադադարի խախտման դեպք է արձանագրվել․ ադրբեջանական զինուժի զինծառայող է վիրավորվել
Արցախի Մարտակերտի շրջանում հրադադարի խախտման 1 դեպք է գրանցվել. փոխհրաձգության հետևանքով ադրբեջանական զինուժի մեկ զինծառայող վիրավորվել է։ Այս մասին տեղեկացնում է Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարարությունը։
«Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը ադրբեջանական կողմի և Ղարաբաղի ներկայացուցիչների հետ համագործակցությամբ այս փաստի առնչությամբ հետաքննություն է անցկացնում: Ի կատարումն ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների՝ Ղարաբաղի զինված կազմավորումները շարունակել են ռուս խաղաղապահների հսկողության տակ գտնվող զենքի և ռազմական տեխնիկայի հանձնումը։ Սեպտեմբերի 23-ի դրությամբ՝ հանձնվել է 6 միավոր զրահատեխնիկա, ավելի քան 800 միավոր հրազեն, հակատանկային զենք և MANPADS, մոտ 22 հազար զինամթերք»,- մասնավորապես նշված է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է նաև, որ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի պաշտպանության տակ շարունակում են մնալ 810 խաղաղ բնակիչներ, այդ թվում՝ 436 երեխա։ Կազմակերպված է նրանց բնակեցումը, սնունդը և բուժօգնությունը։