Ընթանում է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը։
ՌԴ ԱԳՆ խոսնակը, այսօր պատասխանելով լրագրողների հարցերին, հայտարարել է․ մենք գիտենք թե ինչ է անհրաժեշտ իրավիճակի կարգավորման համար։ Պետք է կատարել պայմանավորվածությունները և չսադրել իրավիճակը։ Այս մասին նիստի ընթացքում նշեց ՔՊ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը և դիմելով ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանին, հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք տեղյակ է՝ ինչ պայմանավորվածությունների մասին է խոսքը և ով է սադրում իրավիճակը։
Մնացականյանն ի պատասխան նշեց, որ չի հասցրել ծանոթանալ Զախարովայի հայտարարություններին, բայց Հայաստանն իր բոլոր պարտավորությունները կատարել է և կատրում է։
Ջուլհակյանը հորդորեց ռուս գործընկերներին հարցնել, թե կոնկրետ ինչո՞ւմ են մեղադրում Հայաստանին, ո՞ր պարտավարությունը չի կատարվել։
«Ինն ամիս է Արցախը շրջափակված է, և դա արվել է մեր ռուս գործընկերների թողտվությամբ»,-նշեց ԱԺ պատգամավորը։ – Մի շարք անգործությունների ենք ականատես եղել։ Ուզում եմ հարցնեք՝ մենք ռուս խաղաղապահների գործուն ներկայություն ԼՂ-ում ակնկալե՞նք, թե՞ ոչ, և հասկանանք՝ կարո՞ղ ենք հույս դնել մեր դաշնակիցների վրա, թե ոչ։