«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավոր Լուսինե Բադալյանն ԱԺ հայտարարությունների ժամին անդրադարձավ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, դաշնակցական գործիչ Քրիստինե Վարդանյանի ելույթին։
Նշենք, որ Վարդանյանն իր ելույթում ընդգծել էր․ «Գործող իշխանությունների կողմից թշնամիներ են հռչակվել ոչ միայն ազգային կառույցները, սփյուռքի մեր հայրենակիցները, այլև անկախ ԶԼՄ-ները, որոնց ներկայացուցիչները հետապնդվում են պարբերաբար․․․
Երեկ մենք ականատես ենք եղել իր մասնագիտական պարտքը կատարող լրագրող Անի Գևորգյանի մասնագիտական գործունեության խոչընդոտմանը՝ իշխող ուժի աջակցի կողմից նրա վրա կազմակերպած հարձակման տեսքով։ Փաստերը վկայում են, որ հատկապես կին գործիչների, այդ թվում՝ լրագրողների նկատմամբ ատելության խոսքով, կյանքի և առողջության նկատմամբ սպառնալիքներով ուղեկցվող արշավները կազմակերպվում և ուղորդվում են իշխանության տարբեր աստիճաններում գտնվող ներկայացուցիչների կողմից»։
Արձագանքելով ընդդիմադիր պատգամավորի այս դիտարկումներին՝ իշխանական պատգամավորը հակադարձեց․ «Հենց դուք էիք հարձակվել պատգամավոր Սոնա Ղազարյանի վրա։ Եվ ոչ միայն նրա վրա, էլի շատ բաներ եմ հիշում․․․ Նաև հիշեցնեմ, որ հենց ձեր կուսակից ընկերն էր հարձակվել «Ազատություն» ռադիոկայանի վրա, ջարդուփշուր էր արել։ Այսպիսի սրտառուչ ելույթներից առաջ դա հիշեք»։