Պետք է լուծումներ գտնել մի շարք բարդ թեմաների շուրջ. ՌԴ ԱԳՆ՝ Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների շրջանակում պետք է լուծումներ գտնվեն մի շարք բարդ թեմաների շուրջ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի բաժնի փոխտնօրեն Ալեքսեյ Զայցևը՝ մեկնաբանելով ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների չորրորդ վարչության տնօրեն Դենիս Գոնչարի հայտարարությունը, թե Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի հապճեպ ստորագրումը խաղաղություն չի բերի տարածաշրջան՝ նոր հակամարտությունների և ողբերգությունների պատճառ դառնալով։
«Ռուսական կողմը եռանդուն կերպով աջակցում է Բաքվին և Երևանին այս փաստաթղթի պատրաստման գործում՝ օգտագործելով քաղաքական և դիվանագիտական ուղիները բոլոր մակարդակներում: Ամեն տարի անցկացվում են եռակողմ գագաթնաժողովներ, ԱԳ նախարարները պարբերաբար հանդիպում են, նման հանդիպում եղել է նաև վերջերս»,- ասել է Զայցևը։
Նրա խոսքով՝ շուտափույթ խաղաղության հասնելու իրենց հանձնառության մասին Բաքվից և Երևանից ստացվող ազդանշանները չեն նշանակում, որ կողմերը պատրաստ են համաձայնել ցանկացած պայմանի։