«90-ականներից ժառանգել ենք բենզալցակայանների մի մեծ ցանց, որը չի համապատասխանում հակահրդեհային անվտանգության կանոններին։ Հերացի փողոցում, Մաշտոցի պուրակում կան լցակայաններ, որոնք մի քանի մետրի վրա են բնակելի շենքերից։ Մի բան հանկարծ լինի՝ հսկայական աղետ ենք ունենալու։ Ամեն քայլափողի մի լցակայան կա»,- Ազգային ժողով-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ այս խնդրի մասին բարձրաձայնեց Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքեց, համաձայնելով, որ այդ խնդիրն առկա է։
«Ամեն օր ընտրության առաջ ենք․․․ Նախ՝ միաշանակ է, որ պետք է ունենանք ստանդարտներև  առաջնորդվենք դրանցով, բայց ամեն օր ընտրության առաջ ենք՝ եթե այսօր դնենք սատնդարտ ու ասենք, որ մի քանի ամսից ուժի մեջ է մտնում, կպարզվի, որ մեր տնտեսության 30-40%-ը փակում ենք։
Ունենք ժառանգած տոնավաճառներ, որտեղ հակահրդեհային կանոնները քրոնիկ չեն պահպանվում։
Մեր մոտեցումն հետևյալն է, որ նախ՝ սահմանել խելամիտ ստանդարտներ, ապա այդ ստանդարտները կիրառել խելամիտ ժամանակացույցով»,- նշեց վարչապետը։