• Առաջիկայում Լաչինի միջանցքի շուրջ հարցը կկարգավորվի։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։ Նա տեղեկացրել է, որ տեղի է ունեցել հանդիպում Ղարաբաղի ներկայացուցիչների և Ադրբեջանի ներկայացուցչի միջև՝ ռուսական զորախմբի հրամանատարի մասնակցությամբ։ Այլ մանրամասներ Լավրովը չի հաղորդել։
• Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն էլ խորհրդարանում ելույթի ժամանակ անդրադարձել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Լաչինի միջանցքի հարցով փաստաթղթի ընդունման խափանման և նշել է, որ այդ փաստաթուղթը չի ընդունվել առանձին երկրների, նաև բարեկամ երկրների դիրքորոշումների պատճառով։ Ինչ վերաբերում է սահմանին եվրոպական նոր առաքելության տեղակայմանը, Միրզոյանն ասել է, որ դրական են վերաբերվում դրան։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ նույն թեմայով խորհրդարանում հայտարարել է, թե ոչ խաղաղության օրակարգը Հայաստանին սպառնալիքներ է բերում, բայց խաղաղության օրակարգն էլ այնպես չէ, որ նիրվանա է կամ կատարյալ ներդաշնակություն, այնտեղ էլ կան սպառնալիքներ։