• Արցախում սննդամթերքի և այլ ապրանքների կտրոնային համակարգ կներդրվի։ Նշվել է Արցախի օպերատիվ շտաբի նիստում։ Սկզբնական շրջանում այն նախատեսվում է կիրառել առաջնային նշանակության մի քանի ապրանքատեսակների համար: Ներկայում իրականացվում են տեխնիկական և կազմակերպչական աշխատանքներ՝ առաջիկա օրերի ընթացքում կտրոնային համակարգի անցնելու համար:
• Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնել են, որ Լաչինի արգելափակված միջանցքով ռուսական զորքերին պատկանող 21-23 բեռնատար մեքենա է անցել Ստեփանակերտից Լաչին ուղղությամբ։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվել։
• Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները դեկտեմբերին այցելել են Ադրբեջանում պահվող անձանց և գերիներին։ Տեսակցված անձիք 2020-2021 թվականի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով գերեվարվածներն են։ Նրանց հնարավորություն է տրվել հեռախոսազանգեր կատարել ընտանիքի անդամների հետ, ինչպես նաև փոխանակվել նամակներով և տեսաուղերձներով: