• Արցախի ԱԱԾ-ից հայտնել են, որ երեկ Շուշիի մոտ հայկական կողմին հանձնված Արցախի քաղաքացին գերեվարվել էր դեռևս հունվարի 1-ին։ Ստեփանակերտից հայտնում են, որ Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Արցախի քաղաքացուն գերեվարել էր Ճարտարի հատվածում, և պնդումները, թե նա մոտեցել է Շուշիի ադրբեջանական անցակետին ու օգնություն է խնդրել, կեղծիք են։
• Արցախի ԿԳՄՍՆ-ից հայտնել են, որ Արցախը Հայաստանին կապող Լաչինի միջանցքի շրջափակման պայմաններում նախադպրոցական հաստատությունների, հանրակրթական դպրոցների նախադպրոցական խմբերի և երկարօրյա ռեժիմով աշխատող դպրոցների աշխատանքը սննդի ոչ բավարար մատակարարման պատճառով ժամանակավորապես կկասեցվի։ Հանրակրթական դպրոցները կշարունակեն գործել բնականոն հունով:
• Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրոն-Պիվեն հայտնել է, որ պատգամավորական խմբի հետ Հայաստան է ժամանելու՝ Ֆրանսիայի ազգային ժողովի աջակցությունը վերահաստատելու համար։