ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միությունը «Իրական մեղավորը» խորագրով քայլերթով շարժվում է Մատենադարանի հարակից հատվածից դեպի ՀՀ Կառավարության շենքի մոտ։
Ցույցի նպատակն է սլաքներն ուղղել դեպի կառավարություն: «Խնդրի լուծման պատասխանատուն իշխանությունն է,- հայտարարեց ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության Կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչ Սևակ Նազարյանը։- ՀՀ իշխանությունը որևէ փաստաթղթով չի հրաժարվել Արցախի անվտանգության երաշխավորը լինելուց, հետևաբար նրանց գործողությունները պետք է դիտարկել այդ տեսանկյունից։   Արդյո՞ք նրանք անհրաժեշտ քայլեր են ձեռնարկում, որ ճանապարհը բացվի, թե ոչ․ երկու շաբաթից ավելի է Լաչինի միջանցքը փակ է, նշանակում է, որ ոչ։ Արցախում ստեղծված իրավիճակը այս իշխանության ապաշնորհ քաղաքականության և դավադիր գործունեության հետևանք է։ Ստեղծված իրավիճակի պատասխանատվությունը Ադրբեջանի հետ հավասար կիսում է ՀՀ իշխանությունը»։
Նազարյանի դիտարկմամբ՝ ՌԴ-ն գիտակցում է իր պարտավորությունը. ՀՀ իշխանությունը հստակ դիրքավորում չի ցուցաբերում։