• Բաքուն տարածքային պահանջ է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետությանը։ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է, որ Հայաստանի հետ սահմանազատման գործընթացում Հայաստանի տարածքում գտնվող 8 գյուղ պետք է վերադարձվի Ադրբեջանին: Ըստ Բաքվի ներկայացուցչի՝ այս գյուղերում ադրբեջանցիներ են ապրել։
• Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ ծանր վիճակում գտնվող երեք բուժառուներ այսօր տեղափոխվել են Հայաստանի տարբեր մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
• Երեկ երեկոյան Ստեփանակերտից մեկնարկած երթի մասնակիցները այդպես էլ չեն կարողացել հանդիպել խաղաղապահների հրամանատարի հետ։ «Վաղվա Արցախը» կուսակցության համահիմնադիր Տիգրան Պետրոսյանը հայտնել է, որ երթից հետո գիշերել են Արցախի օդանավակայանի մոտ։ Նրանց ասել են, որ խաղաղպահները չեն կարողանում գտնել իրենց հրամանատարին։