• Այսօր ծեծի է ենթարկվել ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը։ Ոստիկանությունն ահազանգը ստացել է բժշկական կենտրոնից, որտեղ տեղափոխվել է Ղազարյանը։ Դեպքի հանգամանքները պարզելու համար ոստիկանությունը փաստաթղթերն ուղարկել է նախաքննական մարմին։ Factor.am-ի տեղեկություններով Ղազարյանն այս պահին «Էրեբունի» ԲԿ-ում է հետազոտություն անցնում։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած պատվիրակությանը։ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիային և կարևորել ԱՄՆ ու ընդհանրապես միջազգային հանրության համարժեք ու հասցեական արձագանքը: Փաշինյանը նաև շեշտել է Լեռնային Ղարաբաղի հայերի անվտանգության ու իրավունքների ապահովման կարևորությունը:
• Երևանում մետրոն, ավտոբուսները, տրոլեյբուսները կաշխատեն միասնական տոմսային համակարգով, այս մասին քաղաքապետարանի ավագանու նիստում հայտարարել է քաղաքապետարանի ներկայացուցիչ Սարգիս Մանուկյանը։ Նրա խոսքով՝ չի բացառվում, որ հետագայում այս համակարգին կմիանան նաև Երևան մտնող միջքաղաքային այլ տրանսպորտները։ Ըստ պաշտոնյայի՝ մոտ մեկ տարի կտևի ամբողջ ներդրումը։