«Երևանում ստեղծված իրվիճակը գոհացուցի՞չ է՝ հաշվի առնելով խայտաբղետ «կանգնակները»․ խայտառակ վիճակ է՝ արկղեր ու աղբամաններ են օգտագործվում որպես կանգնակներ։ Երևանի ավագանու այսօրվա նիստում այս մասին նշեց ավագանու անդամ Էռնեստ Ավանեսովը՝ անդրադառնալով կայանատեղիների հետ կապված խնդրին։
«Ինչ օպերատիվ տվյալներ կան այս առումով»,- դիմելով քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետի պաշտոնակատար Հայկ Սարգսյանին՝ հետաքրքրվեց ավագանու անդամը։
«Իհարկե գոհացուցիչ իրավիճակ չէ, այլ տհաճ,- պատասխանեց Սարգսյանը։ – Կագնակների վերահսկողությունը ոստիկանությունն է իրականացնում և համապատասխան  տույժեր կիրառում»։
«Ես հասկանում եմ, որ ոստիկանության գործառույթները շատ են այդ առումով, բայց հարցս հետևյալ կոնտեքստում է․ քաղաքը տեր ունի՞, թե ոչ։ Մենք պետք է աշխատեցնե՞նք ոստիկանությանը, թե՞ պարզապես ասենք՝ իրենց գործառույթն է, և մի կողմ կանգնենք»,- արձագանքեց Ավանեսովը։