«Դա Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մոտեցումն է, և նման մոտեցում նա ունեցել է դեռ 1992 թվականին»,-այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում նշեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր հարցազրույցում ասել  է, թե երեք նախագահներն,  ըստ էության,  չգիտեն, թե  Նիկոլ Փաշինյանն ինչ է խոստացել  մյուս երկրների ղեկավարներին, բայց և կապիտուլիացիան անխոսափելի է, և ով էլ գա, ավելի վատ փաստաթուղթ է ստորագրելու։
«Երբեք չեմ համարել , որ լինում են անհույս վիճակներ, երբ միայն պայքարողի համար է դուռ բացվում ։ Կտրականապես համաձայն չեմ այդ գնահատականների հետ ։ Այո՛ վիճակը ծանր է, կան բազմաթիվ պրոբլեմներ, բայց դա չի նշանակում, որ այս վիճակում պետք է հանձնվենք ու ընդունենք այն պարտադրանքները, որ այսօր վարում են Հայաստանի նկատմամբ»,- ընդգծեց  ՀՀ երկրորդ նախագահը՝ կրկնելով, որ կտրականապես համաձայն չէ Լևոն-Տեր Պետրոսյանի հայտնած այդ գնահատականների հետ։