Արտաշատի քաղաքային մարզադաշտում կայացել է ատլետիկայի Հայաստանի Հանրապետության առաջնությունը, որին մասնակցել են Երևանի, Գյումրու, Վանաձորի, Կապանի, Արտաշատի և Արցախի Հանրապետությանմարզադպրոցների, մարզական ընկերությունների հավաքական թիմերի շուրջ 115 մարզիկ-մարզուհիներ:
Կանանց մրցապայքարում ըստ մրցաձևերի ատլետիկայի Հայաստանի Հանրապետության 2018 թվականիառաջնության հաղթողներ են դարձել. 100 մ վազք՝ Գայանե Չիլոյանը (12.07), 100 մ արգելավազք` ՄելինեԱդամյանը (16.11), 200 մ վազք՝ Գայանե Չիլոյանը             (25.15), 400 մ վազք՝ Գայանե Չիլոյանը (55.85), 800 մվազք՝ Լիլիթ Հարությունյանը (2.19.39), 1500 մ վազք՝ Էլլադա Ալավերդյանը (4.56.38), հեռացատկ՝ ՅանաԱբրահամյանը (5.46), եռացատկ՝ Մարիետա Մինասյանը (12.36), գնդի հրում՝ Ժաննա Շահնազարյանը (10.61), մուրճի նետում՝ Ժաննա Շահնազարյանը (49.46), նիզակի նետում՝ Մարիամ Մկրտչյանը (34.64), սկավառակինետում՝ Ժաննա  Շահնազարյանը (31.80) և 4×100 փոխանցավազք վարժությունում Երևանի ատլետիկայիօլիմպիական մարզադպրոցի թիմը (51.90), իսկ 4×400 փոխանցավազքում՝ Վանաձորի ատլետիկայիօլիմպիական մարզադպրոցի թիմը (4.09.07):
Տղամարդկանց մրցապայքարում ըստ մրցաձևերի ՀՀ չեմպիոններ են դարձել՝ 100 մ վազք՝  Ռաֆայել Պետրոսյանը(11.47), 200 մ վազք՝ Ռազմիկ Մկրտչյանը (22.30), 400 մ վազք՝ Նարեկ Ղուկասյանը (49.64), 400 մ արգելավազք` Նարեկ Ղուկասյանը (57.19),  800 մ վազք՝ Ռոման Ալեքսանյանը (1.55.61), 1500 մ վազք՝ Երվանդ Մկրտչյանը(3.52.90), 3000 մ վազք՝ Երվանդ Մկրտչյանը (8.33.74), հեռացատկ՝ Արտակ Համբարձումյանը (7.42), եռացատկ՝Լևոն Աղասյանը (16.65), գնդի հրում՝ Մանուկ Մանուկյանը (15.99), նիզակի նետում՝ Մելիք Ջանոյանը (60.18), սկավառակի նետում՝ Մանուկ Մանուկյանը (50.80), 4×100 փոխանցավազքԳյումրի քաղաքի մարզադպրոցիթիմը (44.54) և 4×400 փոխանցավազք՝ Գյումրու Ռ. Էմմիյանի անվան մարզադպրեցի թիմը (3.34.59):
Առաջնության արդյունքներով կձևավորվեն ՀՀ հավաքական թիմերը, որոնք մեր երկիրը կներկայացնեն միջազգայինմրցահարթակներում՝ փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությունում, մինչև 20 տարեկանների աշխարհիառաջնությունում և մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությունում: