• Բրյուսելում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևի հետ եռակողմ հանդիպման արդյունքներով Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը հայտարարել է, որ կողմերը համաձայնել են առարկայական աշխատանք սկսել՝ առաջխաղացում ապահովելու խաղաղության պայմանագրի շուրջ, որը կկարգավորի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջպետական հարաբերությունները։ Միշելը նաև հայտնել է, որ ադրբեջանական կողմին շեշտել է հայ գերիների ազատ արձակման կարևորությունը։
• Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար, Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Միքայել Արզումանյանը կալանավորվել է։ Այս մասին տեղեկացրել է նրա փաստաբան Երեմ Սարգսյանը։ Արզումանյանը, ըստ քննչական կոմիտեի, մեղադրվում է 2020 թվականի պատերազմի ժամանակ Շուշիի և հարակից շրջանների պաշտպանության կազմակերպման ընթացքում իր ծառայողական պարտականությունների նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքի համար։
• Ոստիկանության պարեկային ծառայության պետ Արթուր Ումրշատյանը հայտնել է, որ ծառայությունն ուսումնական տարվա սկզբի հետ կապված հասարակական կարգի պահպանության և ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման ուժեղացված ծառայություն է իրականացնելու մայրաքաղաքի ու մարզերի դպրոցամերձ տարածքներում ու փողոցներում: