ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել է խորհրդարանական լսումներ` ««Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ:
«Համայնքների խոշորացման արդյունքում 1531-ով պակասել են վարչական հաստիքները»,- այս մասին հայտնեց ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը՝ հավաստիացնելով՝ ՏԻՄ համակարգի աշխատանքն այդ հաստիքների կրճատումով կատաստրոֆիկ չի վատացել:
«Համայնքային ծառայություններ իրականացնող ոչ առևտրային կազմակերպություններում՝ մանկապարտեզներում, արտադպրոցական դաստիարակության կենտրոններում ու շատ ու շատ այլ ծառայություններում 10 342 հաստիքի փոխարեն ունենք 12 623 հաստիք: Այսինքն՝ վարչական ապարատի հաստիքների փոխարեն կարողացել ենք 2266 հաստիք ավելացնել համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպություններում»,- նշեց Տերտերյանը:
Մանրամասները տեսանյութում: