Անտառածածկ տարածքները հոշոտվել են. ի՞նչ է արվում դրանք վերականգնելու համար: ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2021թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» հաշվետվության քննարկման ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանն այս հարցն ուղղեց Շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանին:
«Երկու օր առաջ անտառային կոմիտեի ղեկավարն ինձ զեկուցել է, որ անտառների պահպանության առումով վատ արդյունքներ չունենք… Տարեկան բյուջեով նախատեսված են անտառվերականգնման, անտառային տարածքներ հիմնելու միջոցներ, որոնք օգտագործում ենք, բայց նաև միջազգային ծրագրերով տարբեր միջոցառումներ են կազմակերպվում, ինչպես նաև հասարակական կազմակերպությունների հետ ենք համագործակցում, այսինքն՝ երկու ուղղությամբ՝ անտառների պահպանության և նոր անտառածածկ տարածքների ստեղծման ուղղությամբ ակտիվ աշխատանքներ ենք իրականացնում»,- նշեց նախարարը: