Ադրբեջանում Արցախյան 44-օրյա պատերազմի մի խումբ մասնակիցներ հերթական բողոքի ակցիան են անցկացրել, այս անգամ՝ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության շենքի մոտ, հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նրանք դժգոհում են հաշմանդամության կարգի հաստատումից և պահանջում են վճարել իրենց հասանելիք թոշակները։
Համացանցում տարածված տեսանյութերից պարզ է դառնում, որ զայրացած ցուցարարները կոտրել են նախարարության ապակե դուռն ու ներխուժել շենք։ Շենքում քաշքշուկ է տեղի ունեցել, բողոքի ակցիայի մասնակիցները ոմանց ինքնազգացողությունը վատացել է։
Գերատեսչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ֆազիլ Թալիբովը ցուցարարներին ասել է, որ օրենքի պահանջներին համապատասխան հաշմանդամության կարգ է տրամադրվում նրանց, որոնք դրա իրավունքն ունեն։
Հավելենք, որ պատերազմի մասնակից ադրբեջանցիները պարբերաբար են բողոքի տարբեր ակցիաներ են կազմակերպում՝ իշխանություններից պահանջելով հոգ տանել իրենց մասին ու սոցիալական, բժշկական աջակցություն ցուցաբերել։