Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը։
Պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը միջնորդություն ներկայացրեց՝ նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանին ինքնաբացարկ հայտնելու վերաբերյալ՝ հիմքում դնելով «նախագահողի կողմնակալ, կանխակալ բացասական վերաբերմունքը»։
Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը, սակայն, հրաժարվեց քննել ինքնաբացարկի միջնորդությունը՝ նշելով, որ միջնորդությունը ներկայացված է եղել նույն հիմքով, ինչ 2021 թ․ հոկտեմբերին։ «Իրավունք չունեք նույն հիմքով միջնորդություն ներկայացնել»,- ընդգծեց Դանիբեկյանը՝ հավելելով, որ ինքնաբացարկի միջնորդությունը պետք է լինի պատճառաբանված:
Հիշեցնենք` Ռոբերտ Քոչարյանը և Արմեն Գևորգյանը մեղադրվում են առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար, Արմեն Գևորգյանը նաև հանցավոր ճանապարհով ստացված գույքն օրինականացնելու մեջ և այդ մասով նիստը շարունակվելու է։