ԵզրաԿԱՑՈՒԹՅՈՒՆ.Սերժ Սարգսյանը 2 օրվա ընթացքում արտերկրից ստացել է ընդամենը 4 շնորհավորանք․ Ռուսաստանից, Վրաստանից և Ղազախստանից. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ապրիլի 17-ին վարչապետ դարձած Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 19-ի դրությամբ ստացել է 8 շնորհավորանք, որոնցից 4-ը՝ երկրի ներսից: ԱԺ պատգամավորներից և խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանից բացի, Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել են՝ ՀՀ չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը։
Իսկ ահա այլ պետություններից վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել են ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը, Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը և Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին: Սերժ Սարգսյանը նաև պատասխանել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի զանգին, որը հեռախոսով փոխանցել է շնորհավորական հեռագրում ասվածը. այդպես ավելի արագ տեղ կհասներ:
Մինչդեռ եվրոպական որևէ երկիր, որևէ այլ գերտերություն դեռևս շնորհավորական ուղերձ չի հղել Սերժ Սարգսյանին, փոխարենը՝ միջազգային կառույցներն ու ԱՄՆ պետդեպարտամենտը կոչ են արել բռնություն չցուցաբերել Երևանում անցկացվող հանրահավաքի մասնակիցների նկատմամբ։